Registerlista: 3m

Släktdatas logo
Församlingar: A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M|N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|Y|Z|Å|Ä|Ö| (62 register)|Alla|1 vecka|1 mån|3 mån
 RegisterLandskapLänPeriod ÄndratAntalRegistrerat av
Vårvik-F5VästergötlandP1830-1860 N2021-06-161284Åke Öster, Smögen, juni 2021.
Landvetter-D4VästergötlandO1861-1882 N2021-06-15541Håkan Andersson, Uddevalla 2021.
Tösse med Tydje-F1DalslandP1695-1716 U2021-06-14294Karin Petersson, Motala 2021.
Tösse med Tydje-F7DalslandP1860-1894 N2021-06-142174Håkan Erlandsson 2008.
Grinneröd-F3BohuslänO1861-1894 U2021-06-12822Bibbi Hallenberg 2014
Göteborgs Domkyrkoförsamling-D4VästergötlandO1807-1815 N2021-06-112164Anders Wistrand 2021.
Göteborgs Domkyrkoförsamling-F4VästergötlandO1807-1815 N2021-06-111796Anders Wistrand 2021.
Göteborgs Domkyrkoförsamling-V4VästergötlandO1807-1815 N2021-06-11553Anders Wistrand 2021.
Fröskog-D4DalslandP1764-1819 N2021-06-08691Åke Öster, Smögen, maj 2021.
Göteborgs Domkyrkoförsamling-D22VästergötlandO1905-1915 N2021-05-293599Anita Elg 2021.
Sandhult-V1VästergötlandP1790-1936 U2021-05-291297Avskrivet av Gunilla Pettersson, Registrerat…
Lur-DBohuslänO1718-1920 U2021-05-266299Håkan Andersson, Uddevalla 1997.
Sandhult-V3VästergötlandP1763-1825 N2021-05-25348Kalle Birgersson 2021.
Steneby-F1DalslandP1688-1701 U2021-05-25229Elsa Sjödahl, inmatat av Lennart Larsson.
Steneby-F2DalslandP1702-1741 N2021-05-25887Elsa Sjödahl, inmatat av Lennart Larsson.
Steneby-F3DalslandP1742-1773 N2021-05-251005Elsa Sjödahl, inmatat av Lennart Larsson.
Steneby-F4DalslandP1774-1829 N2021-05-252016Elsa Sjödahl, kompletterat av Åke Öster 2020.
Jörlanda-D1BohuslänO1744-1786 N2021-05-23821Hans Edvardsson.
Jörlanda-F1BohuslänO1744-1786 N2021-05-231142Hans Edvardsson.
Tanum, Kville, Bullaren, Vettes HD-B42BohuslänO1826-1829 U2021-05-23210Håkan Andersson Uddevalla 2013.
Forshälla-F4BohuslänO1784-1811 U2021-05-181672Per Bergkvist Uddevalla.
Herrestad-V3BohuslänO1803-1828 U2021-05-18422Christer Haglund, Uddevalla, kontr. av: Håka…
Göteborgs Domkyrkoförsamling-D3VästergötlandO1781-1806 U2021-05-176562Anders Wistrand 2021.
Åsbräcka-DVästergötlandP1688-1920 U2021-05-171501Åke Wallenius och Laila Hedlund, reg. av Lai…
Bäve-F1BohuslänO1812-1920 U2021-05-164937Läst och inmatat av: Per Bergkvist, konverte…
Herrestad-V4BohuslänO1689-1802 U2021-05-16926Läst och inmatat av Christer Haglund, Uddeva…
Herrestad-F2BohuslänO1803-1829 U2021-05-161868Christer Haglund, Uddevalla, kontr. av: Håka…
Herrestad-V2BohuslänO1829-1860 U2021-05-16505Christer Haglund, Uddevalla 2002, kontr. av:…
Högås-V4BohuslänO1689-1929 U2021-05-16759Läst och inmatat av: Martin Pehrson (1689-18…
Skredsvik-V2BohuslänO1689-1920 U2021-05-162644Martin Pehrson, Uddevalla (1689-1799), Berth…
Torp-V3DalslandP1720-1832 U2021-05-16675Bengt Ohlsson 2008
Foss-D6BohuslänO1861-1920 U2021-05-093329Håkan Andersson, Uddevalla, 2005
Fässberg-F11VästergötlandO1907-1916.06 N2021-05-092435Lennart Larsson, maj 2021.
Börstil-V2UpplandC1744-1777 N2021-05-08554Tommy Segerbäck 2021.
Börstil-F2UpplandC1746-1760 N2021-05-08936Tommy Segerbäck 2021.
Torp-D7BohuslänO1689-1920 U2021-05-084817Martin Pehrson, Uddevalla (1689-1860) och H…
Torrskog-V3DalslandP1781-1832 N2021-05-08406Åke Öster, Smögen, maj 2021.
Morlanda-F2BohuslänO1800-1839 U2021-05-063664Rolf Berlin 2007
Kareby-D13BohuslänO1895-1920 U2021-05-05559Håkan Andersson, Uddevalla 2014
Hogdal-D3BohuslänO1708-1920 U2021-05-043543Håkan Andersson, Uddevalla 1998-99.
Högås-D3BohuslänO1689-1926 U2021-05-042111Martin Pehrson (1689-1860), Håkan Andersson …
Tegneby-D1BohuslänO1860-1920 U2021-05-042245Håkan Andersson, Uddevalla 2008
Långelanda-D2BohuslänO1800-1920 U2021-05-034148Håkan Andersson, Uddevalla 2009.
Röra-D1BohuslänO1860-1920 U2021-05-031825Håkan Andersson, Uddevalla 2007.
Göteborgs Domkyrkoförsamling-V3VästergötlandO1781-1806 U2021-05-021733Anders Wistrand 2021.
Göteborgs Domkyrkoförsamling-F3VästergötlandO1781-1806 U2021-05-015842Anders Wistrand 2021.
Laxarby-D11DalslandP1787-1860 N2021-05-012319Åke Öster, Smögen, april 2021.
Laxarby-F5DalslandP1856-1858 N2021-05-01255Åke Öster, Smögen, april 2021.
Skee-F1BohuslänO1693-1759 U2021-05-015106Läst och maskinskrivet av: Margit Lunnås And…
Grinneröd-D21BohuslänO1895-1920 U2021-04-16311Håkan Andersson, Uddevalla 2016.
Hudene-H1VästergötlandP1758-1768 N2021-04-152341Bertil Ernelind 2021
Myckleby-F2BohuslänO1808-1915 U2021-04-146896Håkan Andersson, Uddevalla 2008.
Hjärtum-D4BohuslänO1806-1827 U2021-04-121131Håkan Andersson Uddevalla, januari 2020.
Långelanda-F2BohuslänO1801-1920 U2021-04-085951Håkan Andersson, Uddevalla 2009.
Svennevad-M49NärkeT1649-1649 U2021-04-05167Bernt Gunnarsson 2020.
Laxarby-V11DalslandP1786-1860 N2021-04-02964Åke Öster, Smögen, mars 2021.
Laxarby-F4DalslandP1782-1855 U2021-04-013736Åke Öster, Smögen, februari 2021
Örgryte-F10VästergötlandO1906-1910.09.03 N2021-03-283556Anita Elg 2021.
Bokenäs-D1BohuslänO1686-1920 U2021-03-245610Håkan Andersson, Uddevalla 2007.
Landvetter-V6VästergötlandO1895-1911 N2021-03-24182Håkan Andersson, Uddevalla 2021.
Hömb-FVästergötlandR1747-1920 U2021-03-211896Martin Pehrson, Uddevalla 2003
Landvetter-V5VästergötlandO1883-1894 N2021-03-20129Håkan Andersson, Uddevalla 2021.